fot. zabezpieczone materiał dowodowe policja,pl

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, który podejrzewany jest w rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 25-latka namierzyli policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiego komisariatu na Krzykach. Wcześniej, w godzinach porannych trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, sterroryzował najpierw obsługę jednej ze stacji paliw, a następnie sklepu ogólnospożywczego i zażądał wydania pieniędzy z kas. Gdy tylko je otrzymał – zbiegł. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i podejrzany nie cieszył się długo wolnością. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie ośmiu zarzutów. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Podejrzewany o rozboje 25-latek, został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, o godzinie 8:00 w dniu 15 października 2021 roku. Wcześniej mundurowi otrzymali informację o zdarzeniach o charakterze kryminalnym, do których doszło na terenie miasta i od razu zajęli się tą sprawą. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany sprawca wszedł w godzinach porannych do budynku stacji paliw na terenie Rakowca i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, zażądał wydania pieniędzy z kas. Gdy tylko je otrzymał – uciekł. Następne zdarzenie miało miejsce chwilę później w jednym ze sklepów spożywczych, gdzie schemat jego działania był taki sam.

Do poszukiwań sprawcy zostali skierowani najlepsi i najbardziej doświadczeni policjanci pionu kryminalnego, którzy namierzyli podejrzanego o udział w tych zdarzeniach 25-latka. Wpadł, gdy przemieszczał się ul. Hubską na hulajnodze. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie część skradzionych pieniędzy oraz przedmiot przypominający broń, a także kilka porcji marihuany.

Został on przewieziony do komisariatu na wrocławskich Krzykach, a następnie na Rakowcu, gdzie były kontynuowane dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna był wcześniej karany za inne przestępstwa, ale obecnie nie toczyło się żadne postępowanie w jego sprawie.Zajmujący się sprawą policyjni śledczy z komisariatów na Krzykach i Rakowcu, od razu podejrzewali, że 25-latek może mieć więcej tego typu zdarzeń na swoim koncie. Przypuszczenia te potwierdziły się w stu procentach, bo zgromadzony przez wrocławskich policjantów materiał dowodowy, dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie ośmiu zarzutów. Odpowie teraz za cztery usiłowania i cztery dokonania napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Doszło do nich w ciągu kilku ostatnich dni na ternie miasta.

Dziś decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawianie wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here