fot. wilk we wnykach policja.pl

Wspólne działania funkcjonariuszy kryminalnych z Białogardu, lekarzy weterynarii oraz przedstawicieli instytucji pomagających zwierzętom doprowadziły do uratowania złapanego we wnyki wilka.

10.10.2021 r. policjanci z Białogardu otrzymali zgłoszenie, że na terenie zalesionym w rejonie miejscowości Gruszewo w nielegalnie zastawionych tam wnykach został uwięziony wilk. O zaistniałym zdarzeniu mundurowi natychmiast poinformowani lekarza weterynarii, Prezesa Fundacji dla Dzikich Zwierząt „Larus”, a także pracownika Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Wszyscy wspólnie podjęli działania, które zmierzały do uratowania i uwolnienia zwierzęcia.

Uwięziony we wnykach wilk był bardzo pobudzony, a tym samym niebezpieczny dla interweniujących osób. W związku z tym lekarze podali zwierzęciu leki uspokajające, po czym uwolniono go ze stalowej linki zadzierzgniętej na łapie. Następnie medycy opatrzyli powstałą ranę. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli wszelkie ślady związane z ujawnionym przestępstwem kłusownictwa.

Należy pamiętać, że zgodnie z Prawem Łowieckim, kłusownictwo jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. Zarówno Policja jak i lekarze weterynarii oraz pracownicy fundacji zajmujący się ratowaniem życia dzikich zwierząt, apelują o zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju pułapki i inne urządzenia kłusownicze zakładane w lasach, służące nielegalnemu pozyskiwaniu dzikiej zwierzyny. Upolowane w ten sposób zwierzęta podczas prób wyswobodzenia się z wnyków, niejednokrotnie męczą się w sidłach tracąc przy tym życie w męczarniach lub pozostają trwale okaleczone.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here