fot. zatrzymany nastolatek policja.pl

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zatrzymali 17-latka, który w mieszkaniu miał znaczną ilość marihuany i metaamfetaminy, co potwierdziły przeprowadzone wstępne badania narkotesterem. Nastolatek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ale nie tylko. Policjanci udowodnili mu również handel nimi. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci przez cały czas prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z procederem narkotykowym. Zatem z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszystkie osoby posiadające substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielające i handlujące tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z 17-latkiem zatrzymanym przez kryminalnych z komisariatu na Wyżynach. Do zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez nich praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z młodych mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Policjanci pojechali pod wskazany adres na bydgoskich Glinkach. Tam zastali podejrzewanego 17-latka. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci przystąpili do przeszukania jego miejsca zamieszkania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli przenośny sejf, a w nim pojemniki z suszem roślinnym i białą substancją. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Były to 64 gramy marihuany i 43 gramy pochodnej amfetaminy. Środki te trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w mieszkaniu znajdowały się przedmioty związane z tego rodzaju przestępczością, m. in. waga elektroniczna czy woreczki strunowe, które kryminalni z Wyżyn również zabezpieczyli jako dowody w sprawie. 17-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W toku gromadzenia materiału dowodowego policjanci udowodnili mu również handel nimi.

Wczoraj (13.10.2021) prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nastolatka środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował 17-latka na 2 miesiące.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here