fot. zatrzymany policja.pl

Policjanci z białostockiej patrolówki po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę skody, który nie zatrzymał się do kontroli. Swoją desperacką ucieczkę zakończył… chowając się w koszu na śmieci. Okazało się, że 31-latek miał narkotyki, był nietrzeźwy i poszukiwany. Najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratami za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę nad ranem, policjanci z miejskiej patrolówki zauważyli skodę, która przejechał na czerwonym świetle. Mundurowi natychmiast dali polecenie do zatrzymania kierowcy, który na osiedlu Białostoczek złamał przepisy ruchu drogowego. Kierowca nie zatrzymał się i  zaczął uciekać. Samochód porzucił w okolicach galerii w centrum Białegostoku i dalej uciekał pieszo. Chwilę później zatrzymali go policjanci. Znaleźli „uciekiniera” schowanego w koszu na śmieci. Zapewne decyzję o ucieczce pomógł podjąć alkohol, który miał w organizmie. Mundurowi ustalili, że 31-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci znaleźli przy nim niewielką ilość amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Wasilków jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia 31-latek usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli i posiadania narkotyków.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here