fot. nielegalna sieć policja.pl

Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszało czterech mężczyzn zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej. Kłusownicy pod koniec września ustawili w pobliżu przepustu awaryjnego przy koronie Zapory Złotnickiej drygawicę, czyli sieć rybacką służącą do całorocznego połowu ryb. Dzięki czujności wędkarzy, którzy powiadomili Społeczną Straż Rybacką Powiatu Lubańskiego oraz Policję, mundurowi zakończyli ten nielegalny proceder. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

29 września bieżącego roku podczas połowu ryb na Zbiorniku Złotnickim wędkarze zauważyli wyłaniającą się z wody sieć. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomili lubańską Społeczną Straż Rybacką, a ta następnie poinformowała o tym fakcie Policję. Mundurowi potwierdzili, że pomiędzy betonowym murkiem a skałą na brzegu jeziora rozstawiona została 20-metrowa drygawica. Podczas wyciągania jej z wody funkcjonariusze zauważyli 40-centymetrowego żywego okonia, który był w tę sieć zaplątany. Ryba wróciła do wody, natomiast sprzęt rybacki został zabezpieczony procesowo.

W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności, mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat. Byli to mieszkańcy powiatu karkonoskiego oraz obywatel Ukrainy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kłusownictwo Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here