fot. Zbigniew Mamys

W Dąbrówce pod Poznaniem w środę (6 października) przed godziną 17 doszło do potrącenie interweniującego policjanta. Ranny funkcjonariusz został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas interwencji padły strzały.

Jak poinformowała miejscowa policja, patrol próbował zatrzymać osoby podejrzewane o popełnienie przestępstw kryminalnych. Kierowca samochodu, który zamierzali zatrzymać funkcjonariusze zignorował sygnały dawane przez policjantów i potrącił jednego z nich.

W trakcie interwencji policjanci użyli broni, oddając kilka strzałów do samochodu uciekinierów. Ranny policjant został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podinspektor Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazała, że w środę przed godziną 17 w podpoznańskiej Dąbrówce funkcjonariusze kryminalni próbowali zatrzymać złodzieja samochodu, który we wtorek w nocy ukradł auto na terenie Poznania. Policjanci podjęli próbę zatrzymania podejrzewanego o kradzież mężczyzny. Na widok funkcjonariuszy ruszył autem w ich kierunku i w efekcie potrącił jednego z nich. Policjanci użyli broni, oddali strzały w kierunku pojazdu, mimo to auto odjechało.

Liszczyńska przekazała, że około 30 minut po zdarzeniu w podpoznańskim Luboniu policjanci znaleźli porzucony samochód, którym uciekający mężczyzna potrącił funkcjonariusza. Około godziny 18 policjanci dostali informację, że do jednego ze szpitali zgłosił się mężczyzna z ranami postrzałowymi.

źródło: PAP; Wielkopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here