fot. autokar w ogniu policja.pl

Autokar przewożący 31 osób stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Na miejsce zostali wysłani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar. Jak ustalili policjanci autokarem podróżowali obywatele Ukrainy na trasie Słupsk – Tarnopol. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Wczoraj około godziny 23:35 podczas jazdy ulicą Zamojską w Tomaszowie Lubelskim autokar marki Van Hool zapalił się i momentalnie stanął w płomieniach. Na szczęście kierujący w porę zdążył zatrzymać się i tuż przed tym jak ogień zajął pojazd, pasażerowie zdążyli opuścić autokar. Na miejsce zostali wysłani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar. 
Jak ustalili policjanci autokarem podróżowali obywatele Ukrainy: 2 kierowców i 29 pasażerów na trasie Słupsk – Tarnopol. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 
Wstępną przyczyną samozapłonu było zablokowanie i rozgrzanie układu hamulcowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu wykonania czynności oraz zorganizowali objazdy. Droga w tym miejscu była zablokowana do wczesnych godzin porannych.  

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here