fot. policja.pl

Pomimo, że dwa tygodnie temu stracił prawo jazdy za kierowanie po alkoholu 52-latek ponownie wsiadł „za kółko” po pijaku. Tym razem dodatkowo, pił alkohol podczas jazdy. Został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Kurowie. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę wieczorem, puławski dyżurny otrzymał informację od dyżurnego KMP w Lublinie, że drogą K-12 w kierunku Kurowa porusza się samochód renault, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na interwencję zostali skierowani policjanci z komisariatu w Kurowie. Mając numer rejestracyjny samochodu, ustalili miejsce zamieszkania jego właściciela i drogę, którą mógł poruszać się od Lublina. Niebawem zauważyli samochód ze zgłoszenia. Natychmiast zatrzymali pojazd, który ewidentnie nie trzymał toru jazdy. Od kierowcy wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu.

Badanie wykazało, że 52 latek z gminy Kurów kierujący renault miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak wytłumaczył policjantom, wracając z pracy spożywał alkohol. Butelka i puszki po alkoholu faktycznie znajdowały się w aucie. Ponadto okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane dwa tygodnie temu za taki sam czyn.

Za popełnione przestępstwo, 52 latek odpowie przed sądem.

Ponieważ to ponowne złamanie prawa przez 52 latka grozi mu surowsza odpowiedzialność.

Musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 5, obowiązkowym świadczeniu, które wyniesie od 10 do 60 tysięcy złotych a także dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here