fot. policja.pl znaleziona substancja

Funkcjonariusze CBŚP i Wydziału Kryminalnego pruszkowskiej komendy, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie powiatu pruszkowskiego znajdują się osoby, które mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Do działań włączyli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Efektem ich współpracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 40 lat oraz przejęcie 14 kilogramów substancji psychotropowej. Narkotyki były ukryte w samochodzie, którym poruszali się mężczyźni. W dwóch workach foliowych znajdowało się łącznie 14 metalicznych worków z zapięciem strunowym z zawartością zbrylonej krystalicznej substancji koloru biało-żółtego.

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Zabezpieczone substancje trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KSP, gdzie badania wykazały, że jest to substancja psychotropowa – klefedron.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here