fot. zatrzymany kierowca policja.pl

W poniedziałek (27 września) około godz. 14 przy ul. Hutniczej w Dąbrowie Górniczej doszło do potrącenia 51-letniej kobiety przez kierującego autobusem komunikacji miejskiej. Jak się okazało, kierowca był pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14 w Dąbrowie Górniczej na ul. Hutniczej, gdzie patrol ruchu drogowego został skierowany przez dyżurnego. Na miejscu okazało się, że 56-letni mężczyzna kierujący autobusem komunikacji miejskiej potrącił 51-letnią kobietę, która wsiadał do swojego samochodu. Kobieta z obrażeniami głowy oraz barku trafiła do szpitala. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kierujący usłyszał zarzut spowodowania wypadku, będąc w stanie nietrzeźwości. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres 2 miesięcy.


Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

zródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here