Fot. zabezpieczone narkotyki, DEA

Amerykańska agencja antynarkotykowa poinformowała o operacji, w wyniku której skonfiskowano narkotyki z logiem portugalskiego piłkarza.

Agencji DEA 29 marca prowadzili obserwacje jednego z apartamentów w Queens, gdzie według informacji miał znajdować się magazyn narkotyków. Doniesienia potwierdziły się, kiedy do budynku wszedł mężczyzna, który po krótkiej chwili wyszedł z walizką w ręce.

Funkcjonariusze poczekali, aż oddali się z obserwowanego miejsca, po czym zatrzymali podejrzanego. W zabezpieczonej walizce znajdowało się 200 tysięcy dolarów.

Niedługo później zatrzymano kolejnego podejrzanego. Tym razem służby przeszukały apartament, w którym odnalazły broń, 10 tysięcy dolarów w gotówce i 50 kilogramów kokainy.

Fot. zabezpieczone narkotyki, DEA

Narkotyki były poporcjowane w kilogramowych pakunkach. Każdy z nich oznaczono symbolem „CR7”, czyli logiem Cristiano Ronaldo. Wartość zabezpieczonej kokainy została oszacowana na około dwa miliony dolarów.

Do sprawy aresztowano Cristophera J., za którego wyznaczono kaucję w wysokości 150 tysięcy dolarów oraz Wykima W. W przypadku drugiego z mężczyzn poręczenie majątkowe to 250 tysięcy dolarów.

To szokujące odnaleźć w apartamencie naprzeciwko parku, w tak zaludnionym miejscu narkotyki za 2 miliony dolarów, broń i cały sprzęt niezbędny do dystrybucji takiej ilości kokainy – powiedział Prokurator Bridget G. Brennan.

Źródło: DEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here