fot. poglądowe / cbsp.policja.pl

Gorliccy kryminalni zatrzymali 19-latka, który odbierał pieniądze od seniorów oszukanych w ostatnich dniach metodą „na wnuczka”. Seniorzy z powiatu gorlickiego przekazali mężczyźnie łącznie ponad 110 tys. złotych. 19-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W ostatnim tygodniu stycznia br. u mieszkańców powiatu gorlickiego rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy chcieli wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” lub „na córkę”. Gorliccy policjanci każdego dnia otrzymywali kilkanaście zgłoszeń. Większość osób zorientowała się, że to próba wyłudzenia pieniędzy i przerywała połączenia. Niestety ofiarą oszustów padło trzech mieszkańców powiatu, którzy łącznie przekazali oszustom ponad 110 tys. złotych.

Wytężona praca gorlickich kryminalnych pozwoliła bardzo szybko wytypować osobę, która odbierała pieniądze od oszukanych seniorów. W ostatnią sobotę (30.01.2021 r.) policjanci udali się do gminy Grybów, gdzie zatrzymali 19-latka podejrzewanego o udział w przestępczym procederze.

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do odbioru „przesyłek” od gorlickich seniorów, tłumacząc, że nie zdawał sobie sprawy z udziału w przestępstwie.

W poniedziałek (1.02.2021 r.) na wniosek prokuratora gorlicki sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za udział w oszustwach grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here