fot. policja.pl

Dzięki wywiadowcom z północnopraskiej komendy możliwe było zatrzymanie mężczyzn, u których w piwnicy zostały znalezione, m. in. marihuana, mefedron i metamfetamina. Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje, a grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady daktyloskopijne. 18-latek, który posiadał przy sobie narkotyki usłyszał zarzuty, natomiast razem ze starszym bratem zostali przesłuchani w charakterze świadka w trybie art. 183 kpk.

Działania policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi Północ doprowadziły do zatrzymania dwóch braci, u których w piwnicy ujawniono znaczne ilości narkotyków.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że na ul. Środkowej młodzi mężczyźni zażywają narkotyki. Kiedy wywiadowcy udali się na miejsce podjęli obserwację budynku i zauważyli dwie osoby wychodzące z piwnicy, które nerwowo rozglądały się na boki, dlatego zdecydowali sie podjąć wobec nich interwencję.

Podczas przeszukania 18-latka policjanci znaleźli w jego kurtce trzy zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego. Przy wejściu do piwnicy mundurowi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, dlatego poprosili mężczyzn o wskazanie pomieszczenia z którego wyszli.

W piwnicy na stole, funkcjonariusze ujawnili szklane słoiki z zawartością suszu roślinnego, woreczki foliowe z białym proszkiem oraz zawiniątka z folii aluminiowej z substancją koloru brunatnego. Ponadto w plecaku leżącym na podłodze ujawniono kolejne zawiniątka z zabronionymi substancjami. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza. W związku z tym, że żaden z braci nie chciał powiedzieć do kogo należą narkotyki zostały zabezpieczone ślady daktyloskopijne, które pomogą ustalić do kogo należały nielegalne środki.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu zabezpieczone substancje zostały zbadane, okazało się, że jest to ponad 20 gramów haszyszu, ponad 20 gramów marihuany, ponad 50 gramów mefedronu, 47 gramów metamfetaminy oraz kilka gramów heroiny.

Sprawą narkotyków zabezpieczonych w piwnicy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy przesłali zabezpieczone odciski do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka w trybie art. 183 kpk., ponadto młodszy z nich usłyszał zarzuty posiadania przy sobie marihuany.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here