fot. policja.pl

Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 69-latkowi, którego w miniony czwartek zatrzymali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze w budynku mieszczącym się na terenie powiatu częstochowskiego zabezpieczyli ponad 200 krzaków konopi innych niż włókniste oraz blisko 2,5 kilograma suszu roślinnego, zidentyfikowanego jako marihuana.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że nielegalne specyfiki docierające do świętokrzyskiego mogą pochodzić z terenu województwa śląskiego.

Drążąc te informacje ostatecznie stróże prawa w miniony czwartek dotarli do jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu częstochowskiego. W budynku gospodarczym policjanci odnaleźli specjalnie zaadoptowane pomieszczenia, w których łącznie rosło 210 konopi innych niż włókniste.

fot. Policja.pl

Kolejne czynności pozwoliły na zabezpieczenie 2400 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo wyszło na jaw, że plantacje zasilane były dzięki nielegalnie podłączonej instalacji elektrycznej, która omijała licznik.

W związku z tą sprawą został zatrzymany 69-latek, który doglądał nielegalnych plantacji. Teraz będzie musiał, ze swojego botanicznego zainteresowania wytłumaczyć się przed sądem. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here