Fot. jeden z zatrzymanych mężczyzn, policja

Policjanci prewencji wraz z dzielnicowymi z Wałbrzycha w wyniku realizacji zebranych informacji bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali kobietę i mężczyznę. Oboje w jednym z budynków w centrum miasta zaatakowali młodego człowieka. Kiedy w wyniku pobicia wałbrzyszanin stracił przytomność, przestępcy zabrali mu telefon komórkowy oraz gotówkę, którą posiadał. Zatrzymane w tej sprawie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Za dokonanie rozboju grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do przestępstwa doszło wieczorem na terenie Wałbrzycha. Jeden z agresorów zaczął uderzać pięścią w głowę 21-latka, który po kilku mocnych ciosach stracił na chwilę przytomność. Następnie oboje podejrzani sprawdzili kieszenie poszkodowanego i zabrali mu gotówkę w kwocie 40 złotych oraz telefon komórkowy. Sprawcy po dokonaniu przestępstwa ostatecznie uciekli z miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie przestępstwa

Pokrzywdzony o popełnionym przestępstwie na jego osobie poinformował policjantów dopiero następnego dnia. W wyniku uzyskanych informacji oraz pracy operacyjnej funkcjonariusze drugiego komisariatu jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem zatrzymali sprawców rozboju i osadzili w policyjnym areszcie. Podczas dalszych czynności mundurowi odzyskali utracony telefon komórkowy.

Tymczasowo aresztowani

Za popełnione przestępstwo i spowodowanie u pokrzywdzonego poważnych obrażeń głowy obojgu podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 25-letniej wałbrzyszanki oraz 24-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here