Fot. w pożarze zginęło 4 mężczyzn, policja

30 listopada 2020 roku, przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Jacka B., który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o zabójstwo czterech osób poprzez wywołanie pożaru pustostanu w Szklarskiej Porębie. Wyrok nie jest prawomocny.

Zablokował drzwi i wywołał pożar

Do zbrodni doszło 15 lutego 2019 roku, kiedy to w godzinach popołudniowych przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku ujawniono zwłoki czterech osób.

W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się pięcioro znajomych, którzy spożywali znaczne ilości alkoholu. W godzinach popołudniowych, jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi, celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił.

W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku, pozostałe w pomieszczeniu cztery osoby poniosły śmierć. Pokrzywdzeni to dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat.

Usłyszał zarzuty zabójstwa

Jak ustalono sprawcą pożaru był 63 – letni Jacek B. Mężczyzna był już wcześniej karany sądownie. Jacek B. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru. Ponadto sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec ww. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here