Fot. spalony dom, policja

Chrzanowscy oraz trzebińscy policjanci ustalili i zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne podpalenia m.in. stodół i pustostanów, a także nieużytków rolnych w gminie Trzebinia. Straty spowodowane jego przestępczym działaniem sięgają prawie 150 tys. złotych.

9 lipca br. około 3 nad ranem, trzebińska Policja została powiadomiona o palącej się stodole w miejscowości Dulowa. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze, a także znajdujący się w nim: samochód marki Peugeot, ciągnik rolniczy, kosiarka, wózek widłowy i elektronarzędzia.

Niespełna miesiąc później tj. 5 sierpnia, około godz. 1 w nocy doszczętnie spłonęła stodoła w miejscowości Płoki. Tydzień później spaleniu uległ niezamieszkały dom w Karniowicach.  W międzyczasie trzebińscy policjanci odnotowali kilkanaście podpaleń łąk.

W każdym przypadku na miejscu zdarzenia obecny był biegły do spraw pożarnictwa oraz policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini, gdzie przeprowadzali oględziny i zabezpieczali ślady. Od samego początku policjanci wiązali ze sobą  wszystkie te pożary podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła trzebińskim i chrzanowskim  kryminalnym wytypować podpalacza.

17 listopada br. doszło do zatrzymania 20 – letniego mieszkańca gminy Trzebinia. Jeszcze tego samego dnia młody mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do niektórych podpaleń budynków i łąk. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here