Fot. Spalone pomieszczenie, policja

Sąd Rejonowy w Kraśniku przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla 57-latka z gminy Kraśnik. Podejrzany odpowiadał będzie za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podpalił dom, w którym przebywał jego znajomy. Sprawcy grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie popołudniu. Z przekazanej informacji wynikało, że na terenie gminy Kraśnik doszło do pożaru jednego z domów mieszkalnych. Będące na miejscu jednostki straży pożarnej podjęły działania ratowniczo-gaśnicze. Szybko okazało się, że mogło tam dojść do podpalenia.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w budynku zamieszkiwanym przez 68 latka przebywał jego znajomy. W pewnym momencie 57 latek zamknął na zatrzask drzwi wejściowe, podpalił wiszące na wieszaku w ganku ubrania powodując pożar i stwarzając realne zagrożenie życia i zdrowia śpiącego w tym czasie domownika.

Kiedy na miejsce przybyła córka 68 latka, wielokrotnie prosiła i wzywała do otwarcia drzwi. Dopiero kiedy pożar zaczął się rozprzestrzeniać, 57 latek otworzył ją i opuścił dom. Mieszkanie opuścił również 68 latek, którym zaopiekowała się rodzina.

Przybyli na miejsce pożaru policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia domu. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury z udziałem biegłego wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Sąd Rejonowy w Kraśniku przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Kraśniku o zastosowanie wobec 57 latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here