Fot. 28-letni napastnik trafił do aresztu, policja

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę ugodził nożem 48-letniego taksówkarza. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mieszkańca Bytomia na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 10.00 na ulicy Krzyżowej. Oficer dyżurny otrzymał informację o ataku na taksówkarza. Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci. Z ustaleń śledczych wynikało, że 48-letni kierowca został zaatakowany przez pasażera.

Napastnik zamówił kurs telefonicznie, a następnie w trakcie jazdy ugodził taksówkarza ostrym narzędziem w szyję i zażądał wydania pieniędzy. Gdy usiłował zadać drugi cios, pokrzywdzony wypchnął go z auta. Na pomoc rannemu ruszył świadek zdarzenia. Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który zbiegł.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 28-latka, który noc spędził w policyjnej celi. Bytomianin wczoraj usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa napastnikowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here