Fot. zdjęcie podglądowe

Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim zakończyła śledztwo dotyczące zabójstwa 22-letniego mężczyzny, kierując do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w tej sprawie.

Zaatakowany maczetą

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia 2019 roku w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. Pokrzywdzony wraz z dwoma nowopoznanymi mężczyznami spożywał alkohol w mieszaniu jednego z nich. W czasie spotkania doszło do kłótni, w trakcie  której pokrzywdzony był szarpany oraz uderzany w twarz przez napastników, a następnie został zaatakowany maczetą.

Otrzymał ciosy w okolice twarzy, ręki oraz brzucha. Napastnicy uciekli z mieszkania, pozostawiając rannego mężczyznę. Następnego dnia w godzinach porannych jego zwłoki ujawniła mieszkająca w sąsiedztwie kobieta. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch mężczyzn  w wieku 34 i 20 lat oraz odnaleźli narzędzie zbrodni w postaci maczety.

Śmierć w wyniku odniesionych obrażeń

W toku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że  pokrzywdzony zmarł śmiercią gwałtowną, nagłą wskutek wstrząsu hipowolemicznego w następstwie krwotoku wewnętrznego do jamy otrzewnowej  i zewnętrznego z doznanych ran w postaci rany kłutej i ciętej.

Usłyszeli zarzuty zabójstwa

Prokurator zarzucił obu mężczyznom popełnienie w wspólnie i w porozumieniu przestępstwa zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, to jest czynu z art. 148 § 1 kodeksu karnego.  Jeden z podejrzanych zarzuconego mu przestępstwa dopuścił się w ramach recydywy wielokrotnej, będąc już wcześniej karanym za przestępstwa kradzieży rozbójniczej oraz rozboju.

Mężczyźni zostali na wniosek prokuratora  tymczasowo  aresztowani przez Sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here