Fot. zdjęcie podglądowe

Tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Taki środek zapobiegawczy zastosował Sąd Rejonowy w Ostrowcu świętokrzyskim wobec 17-latka, który podejrzany jest o dokonanie rozboju wspólnie ze swoim o rok młodszym kolegą na 11-letnim chłopcu. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 3,5 złotego.

W miniony piątek, kilka minut po godzinie 14.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o rozboju. Z relacji 11-letniego pokrzywdzonego wynikało, że gdy szedł jedną z ulic naszego miasta został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyznę.

Po chwili nieznajomi grożąc mu pobiciem zabrali należące do niego pieniądze w kwocie 3,5 złotego. Po zajściu obaj rozbójnicy oddalili się, by po krótkiej chwili przy użyciu niebezpiecznego narzędzia dokonać kolejnego rozboju.

Tym razem natrafili na 14-latka, który nie oddał im zażądanych 5 złotych. Pokrzywdzonemu udało się uciec przed sprawcami. Ostrowieccy mundurowi po ustaleniu rysopisów rozbójników szybko zaczęli działać.

Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do tego, że w miniony poniedziałek namierzyli i zatrzymali duet rabusiów. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy naszego miasta w wieku 16 i 17 lat.

Straszy z zatrzymanych trafił do policyjnej celi a jego młodszy kolega do Policyjnej Izby Dziecka. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy zawnioskowali o areszt dla 17-latka.

Wczoraj 17-letni podejrzany został doprowadzony do Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Wobec nieletniego sprawcy sąd rodzinny i nieletnich zostawał środek w postaci nadzoru kuratora sądowego.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here