Fot. zatrzymanie podejrzanej, policja

Kara dożywotniego więzienia grozi 58-latce z Zabrza, podejrzanej o zabójstwo. Kobieta kilka razy ugodziła nożem swojego małżonka w klatkę piersiową. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu zabójstwa i tymczasowe aresztowanie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w minioną niedzielę rano, w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Około 7.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z ranami brzucha miał leżeć nieprzytomny w swoim mieszkaniu.

Na miejsce skierowano policyjną grupę operacyjno-procesową. Stróże prawa ustalili, że poprzedniego wieczoru mężczyzna był ze swoją żoną na weselu. Z uroczystości wrócił wcześniej niż partnerka, a kiedy i ona zjawiła się w mieszkaniu, doszło do awantury.

Podczas kłótni 58-latka zadała swojemu partnerowi kilka ciosów nożem i innym przedmiotem w okolicę klatki piersiowej. Pomimo przeprowadzonej przez lekarzy operacji, 48-latek zmarł jeszcze tego samego dnia w szpitalu. Kobietę zatrzymano, miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy umożliwił prokuratorowi przedstawienie jej zarzuty jednaj z najcięższych zbrodni.

Decyzją sądu, mieszkanka Zabrza została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej dożywocie.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here