Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 22-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za zgwałcenie i rozpijanie 14-latki. Został zatrzymany przez lubelskich wywiadowców bezpośrednio po zdarzeniu. Może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności do lat 15.

Do zdarzenia doszło w sobotę w dzielnicy Czechów. Jak wynika ze zgromadzonych w sprawie materiałów, 14-latka spotkała się w centrum miasta z wcześniej poznanym w internecie 22-latkiem.

Mężczyzna zaprosił nastolatkę do swojego mieszkania. Tam miał ją zmuszać do picia alkoholu, grozić oraz zgwałcić. W trakcie szarpaniny dziewczynie udało się uciec z mieszkania i zaalarmować sąsiadów, którzy od razu zadzwonili do dyżurnego lubelskiej komendy.

Bardzo szybko na miejscu pojawili się wywiadowcy. Funkcjonariusze na klatce schodowej zatrzymali kompletnie pijanego 22-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu trafił do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące zgwałcenia i lekkiego uszkodzenia ciała oraz rozpijania małoletniej.

W poniedziałek na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.  Za te przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here