Fot. zdjęcie podglądowe

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące mężczyzny. 32-latek próbował ukraść auto po czym uszkodził je, groził pokrzywdzonemu i zmuszał policjantów do zaniechania czynności służbowych. Teraz grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Suscy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 32-latek podszedł do pokrzywdzonego i próbował mu zabrać samochód.

Dzięki reakcji świadków nie udało się to mężczyźnie, co bardzo go zdenerwowało i za pomocą potłuczonej butelki uszkodził auto. W trakcie interwencji groził pokrzywdzonym oraz przez swoje zachowanie próbował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych.

Mężczyzna stwierdził, że nie lubi cwaniaków z BMW, dlatego chciał je ukraść, a zniszczył auto, bo go nosiło.

Policjanci zatrzymali 32-latka. Mężczyzna oświadczył im, że nie lubi cwaniaków z bmw dlatego chciał je ukraść i zniszczył auto bo go nosiło. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Zalewa, a sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 32 – latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za sam rozbój o charakterze chuligańskim przewiduje karę nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here