Fot. miasto, w którym ukrył się zabójca

Poszukiwany do sprawy zabójstwa w Bydgoszczy w rękach policji. „Namierzyli” go policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Europejski Nakaz Aresztowania umożliwił jego zatrzymanie na wybrzeżu Costa del Sol.

Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pod koniec kwietnia 2020 roku przejął do prowadzenia sprawę poszukiwań Grzegorza W. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz – Południe jako podejrzany o dokonanie zabójstwa.

Materiał dowodowy zgromadzony w prowadzonym śledztwie umożliwił prokuratorowi wydane postanowienia o przedstawieniu zarzutów bydgoszczaninowi. Grzegorz W. jest podejrzany o to, że 22.12.2019 r. około godz. 19:30 przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy dokonał zabójstwa Marcina K. w ten sposób, że zadał mu wielokrotnie ciosy nożem powodując rany, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego w dniu 24.12.2019 r.

Praca policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy doprowadziła do ustalenia, że poszukiwany przebywa na terenie Hiszpanii. Międzynarodowa współpraca policji umożliwiła potwierdzenie pobytu poszukiwanego w tym kraju.

W dniu 08.07.2020 r. na podstawie ENA Grzegorz W. został zatrzymany w miejscowości Fuengirola na wybrzeżu Costa del Sol, na południu Hiszpanii. Na początku października poszukiwany został przekazany stronie polskiej, a następnie trafił do Aresztu Śledczego Warszawa – Służewiec. Wkrótce możliwe będzie jego przesłuchanie i zapewne wówczas usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here