Fot. Witalij Molczanow

Do szokującej zbrodni doszło w rosyjskim mieście Rybińsk. 40-letnia Walentyna 14 września zostawiła swoje córki z 41-letnim partnerem. Kiedy kobieta była w pracy w mieszkaniu doszło do mrożących krew w żyłach wydarzeń. 

Walentyna poznała Witalija Molczanowa przez internet. Niedługo po pierwszym spotkaniu postanowiła z nim zamieszkać. Nie znała jednak jego przeszłości i nie wiedziała, jakich zbrodni się dopuścił.

Pod nieobecność kobiety oprawca wykorzystał seksualnie 8-letnią Elenę i 13-letnią Janę. Następnie zamordował obie dziewczynki. Kiedy policja przyjechała na miejsce zbrodni, zastała poćwiartowane ciała córek Walentyny.

Morderca uciekł z mieszkania, jednak moment ten zarejestrował monitoring. Zdjęcia oprawcy trafiły do mediów, a informacja o zbrodni obiegła cały świat. 41-latek był poszukiwany przez wszystkie jednostki organów ścigania. Wyznaczono nawet nagrodę za pomoc w jego zatrzymaniu.

Jak się również okazało, Witalij Molczanow był wcześniej skazany za morderstwo, gwałt, pedofilię i bezczeszczenie zwłok.

Wraz z kolegami z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych postanowili przeznaczyć fundusze w wysokości 500 tys. rubli (ok. 25 tys. zł) na nagrodę za dostarczanie rzetelnych informacji, które doprowadzą do zatrzymania Witalija Aleksiejewicza Molczanowa. Ten mężczyzna jest podejrzany o zabicie dwóch nieletnich dziewczynek w mieście Rybińsk. To straszna zbrodnia, musimy znaleźć i ukarać winnych – przekazał Dmitrij Mironow, gubernator obwodu jarosławskiego.

Morderca został schwytany w piątek 18 września. Ukrywał się na polu niedaleko mieszkania, gdzie doszło do zbrodni.

Około 20:00 otworzyłem kolejną butelkę i skończyłem ją około 22:00. I… że tak powiem… zabiłem je – powiedział w trakcie przesłuchania policji.

Źródło: 76.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here