Zdjęcie podglądowe

Łukasz W. ps. “Gekon” miał wyjść na wolność po 2,5-letniej odsiadce. Wrocławski gangster odbywał wyrok w związku z pobiciem, oszustwem i kradzieżą.

Ofiarą „Gekona” padli dwaj Francuzi. Mężczyźni po wpłacie zaliczki 60 tysięcy złotych mieli odebrać z Polski samochody. Kiedy przyjechali do Wrocławia, zostali pobici. Napastnicy na koniec zabrali portfele oraz telefony ofiar i ukradli ich Porsche.

Gangster opuścił więzienie 1 września. Mężczyzna nie zdążył jednak nacieszyć się wolnością. Za murami zakładu karnego czekali już na niego policjanci. Na wniosek wrocławskiej Prokuratury Okręgowej „Gekon” trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne trzy miesiące.

Niniejsze śledztwo, jak dotychczas, swoim zakresem podmiotowym objęło ponad 100 podejrzanych, a w stosunku do kilkunastu osób stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ze sprawy tej zdołano obecnie wyłączyć materiały w zakresie wątków pobocznych i dotychczas skierowano kilkanaście aktów oskarżenia obejmujących kilkadziesiąt osób oskarżonych o szereg czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec większości z nich zapadły już prawomocne wyroki skazujące – przekazała Justyna Pilarczyk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here