Fot. Andrzej Z. ps. "Słowik", mat. prasowe

Andrzej Z., ps. „Słowik” kolejny raz aresztowany. Gangster na wolności przebywał niecały miesiąc. 19 sierpnia wyszedł na wolność po wpłacie 400 tysięcy złotych kaucji.

Jak podaje TVN24 i Gazeta Wyborcza, „Słowik” został zatrzymany w Sądzie Okręgowym w Warszawie, kiedy wyszedł z sali po zakończonym procesie. Policjanci od razu odwieźli go do aresztu. Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty korupcji Służby Więziennej.

W środę natomiast zatrzymano 20 kolejnych osób, w tym funkcjonariuszy SW, pracownika SOP oraz warszawską adwokat.

Podejrzewamy, że przez ostatnie lata wysługiwali się grupom przestępczym. Pomagali w kontrabandzie za mury aresztów i więzień telefonów, narkotyków i wszystkiego, na co mieli ochotę osadzeni – przekazał śledczy w rozmowie z portalem TVN 24.

Niektórzy wysługiwali się dla pieniędzy. Sprawdzamy jednak sygnały, że przynajmniej część z zatrzymanych przez nas funkcjonariuszy była zastraszana, na przykład przestępcy mogli pokazywać nagrania ich dzieci w przedszkolu – dodał funkcjonariusz.

Rzecznik CBŚP nadkomisarz Iwona Jurkiewicz odmówiła odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, podobnie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, który potwierdził jedynie, że doszło do zatrzymań i przekazał, że jest za wcześnie na udzielanie jakichkolwiek informacji.

Źródło: tvn24.pl, wyborcza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here