Fot. 22-letnia kobieta, mat. prasowe

Słoweński sąd w Lublanie skazał kobietę, która próbowała wyłudzić ogromne odszkodowanie. W sprawę zamieszani są jej bliscy.

22-letni Julija Adlešic nad nadgarstkiem odcięła sobie lewą dłoń. Żeby się okaleczyć, użyła piły tarczowej. Lekarzom powiedziała, że do wypadku doszło, kiedy próbowała przepiłować gałąź. Kobieta nie zabrała do szpitala odciętej dłoni.

Jak ustalili śledczy, partner kobiety ubezpieczył ją w pięciu firmach. Słowenka próbowała zostać niepełnosprawną i odebrać odszkodowanie w wysokości 1,2 mln euro. Para popełniła jednak kilka błędów, jednym z nich było m.in. to, że kilka dni przed wydarzeniami mężczyzna przeglądał w internecie strony z protezami dłoni.

Kobieta została skazana na 2 lata więzienia, jej ojciec za podżeganie do przestępstwa na rok w zawieszeniu. 3-letni wyrok usłyszał partner 22-latki, który jest także sądzony w sprawie śmierci jego byłej dziewczyny. Może być on nawet winny zabójstwa, jednak twierdzi, że jest niewinny.

– Nikt nie chce być kaleką. Moja młodość została zniszczona. Straciłam rękę w wieku 20 lat. Tylko ja wiem, jak to się stało – mówiła 22-latka.

Co ciekawe lekarzom udało się na czas przeprowadzić operacje z powodzeniem i przyszyli kobiecie odciętą dłoń.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here