Fot. zatrzymany 19-latek, mat. prasowe

31 grudnia 2019 roku piętnaście minut przed godziną 13 policja dostała zgłoszenie w związku z awanturą w mieszkaniu na Osiedlu Wyzwolenia w miejscowości Turek.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli zwłoki martwego 9-latka. Na ciele chłopca znajdowało się 17 ran kłutych i ciętych. Według wstępnych ustaleń 19-letni Maciej J. chwycił za nóż kuchenny i rzucił się na swojego brat. Wszystko z powodu kłótni o grę komputerową.

W chwili zbrodni napastnik był trzeźwy i nie znajdował się pod wpływem żadnych substancji. 19-latek nie przyznaje się jednak do winy. Prokuratura przyjęła, że do zbrodni doszło z bliżej nieokreślonych powodów, a podejrzany został aresztowany.

Po opinii biegłych prokuratura chcę, aby zabójca trafił do zakładu psychiatrycznego, gdyż jest niepoczytalny. Do sądu w Koninie został skierowany wniosek o umorzenie postępowania.

– W chwili popełnienia czynu Maciej J. był niepoczytalny. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego o znacznej szkodliwości społecznej, dlatego skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie leczenia psychiatrycznego – wyjaśniła Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here