Fot. Barbara J., mat. prasowe

Wyrokiem z 8 września 2020 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Barbarę J. oskarżoną przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu o usiłowanie zabójstwa swojego miesięcznego dziecka.

Ustalenia śledztwa

Kobieta w lutym 2019 r. w rejonie ulicy Gagarina we Wrocławiu podczas spaceru wyciągnęła chłopczyka z wózka, uniosła go na wysokość ramion i rzuciła nim o asfalt. Następnie kilkukrotnie kopnęła dziecko w głowę, po czym przydeptywała je do podłoża. Noworodka uratowali przechodnie, którzy odebrali kobiecie dziecko i powiadomili policję. Kobieta została zatrzymana. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu.

Z uzyskanej przez prokuratora opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, iż dziecko doznało rozległych obrażeń ciała, w tym głowy, które skutkowały rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni. Biegli wskazali ponadto, iż odniesione przez noworodka obrażenia mogą w przyszłości skutkować zaburzeniami neurologicznymi o cechach ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zarzuty aktu oskarżenia

Prokurator Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu oskarżył 35-letnią kobietę o usiłowanie zabójstwa dziecka w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie oraz spowodowanie obrażeń ciała noworodka skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni.

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego przed Sądem, prokurator wniósł o uznanie kobiety za winnej popełniania zarzucanego jej aktem oskarżenia czynu i wymierzenie oskarżonej karty 25 lat pozbawienia wolności.

Sąd podzielił stanowisko prokuratora skazując oskarżoną na karę 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here