Fot. zniszczone auto, policja

Sceny jak z filmu zadział się 3 września br. na terenie gminy Wielbark. Najpierw kierujący Skodą Octavią zajechał drogę kierowcy Skody SuperB, po czym trzech młodych mężczyzn z Octavii, zerwało z ramienia 33-letniego mężczyzny saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy o łącznej wartości blisko 1900 złotych. 33-latek, nie był im dłużny, jeszcze tego samego dnia postanowił sam wymierzyć „złodziejaszkom” sprawiedliwość.

W czwartek (03.0920r.) o godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Wielbark doszło do zniszczenia pojazdu marki Skoda Octavia.

Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mieszkaniec Wielbarka „kręcił się” po mieście wspólnie z dwoma kolegami pojazdem marki Skoda Octavia. Jak oświadczyli mężczyźni w pewnym momencie zauważyli, że jedzie za nimi pojazd marki Skoda SuperB, którego kierowca próbuje zepchnąć ich z drogi.

Mężczyźni wystraszyli się, zjechali w jedną ze ścieżek pobliskiego lasu i zatrzymali swój pojazd. Z samochodu wysiadł 33-latek, który trzymając w ręku lewarek na ich oczach dokonał zniszczenia ich pojazdu. Powybijał szyby, wyłamał lusterka, rozbił lampy, klosze, reflektory, wgniótł bagażnik i drzwi auta.

20, 21 i 27-letni podróżujący Skodą Octavią oświadczyli, że nie znają sprawcy i nie wiedzą, co było powodem jego agresji. Szczycieńscy kryminalni nie byli przekonani, co do przekazanej przez młodych mieszkańców Wielbarka wersji zdarzenia.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze szybko ustalili dokładny przebieg wydarzeń. Otóż okazało się, że ci sami mężczyźni kilka godzin wcześniej zajechali 33-letniemu kierowcy Skody SuperB drogę i poprzez zerwanie z jego ramienia saszetki, dokonali kradzieży pieniędzy i dokumentów.

W trakcie przesłuchania i zbierania materiałów dowodowych, szczycieńscy śledczy ustalili również, że jednej z mężczyzn tj. 20-letni mieszkaniec Wielbarka w dniu 11 marca br., dokonał kradzieży z włamaniem do zaparkowanego na terenie miasta pojazdu marki Seat, skąd przywłaszczył pendriva oraz transmiter, na szkodę mieszkanki Wielbarka.

Cała czwórka niebawem stanie przed sądem. 33-latek odpowie za kradzież oraz zniszczenie mienia. Natomiast 20, 21 i 27-letni mieszkańcy Wielbarka za kradzież szczególnie zuchwałą o której „mówi” art. 278a Kodeksu karnego, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Najmłodszy z nich ma jeszcze na sumieniu kradzież z włamaniem do Seata. Przestępstwo to zagrożone jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here