Fot. zabezpieczone substancje, policja

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie środków psychotropowych, handel nimi oraz usiłowanie wprowadzenia ich do obiegu. W sumie przy zatrzymanych i w różnych mieszkaniach policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 18 litrów GBL, 47 gramów mefedronu i marihuanę.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali dwóch obywateli Polski i jednego obywatela Ukrainy w wieku od 30 do 36 lat. Zatrzymanie mężczyzn to efekt wielotygodniowej pracy operacyjnej i zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach akcji śródmiejskich kryminalnych.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy umówili się z klientem na sprzedaż butelek z zawartością GBL w płynie (tzw. pigułki gwałtu ). W mieszkaniu, z którego wyszli zatrzymani a należącym do ich kolegi policjanci znaleźli plastikowy pojemnik z około 16 litrami GBL, a w zamrażalce słoik z ponad 12 gramami mefedronu.

Jeszcze tego samego dnia dzięki współpracy z policjantami z komisariatu policji Bydgoszcz Śródmieście zatrzymany został właściciel lokalu, w którym przebywali pozostali zatrzymani.

W mieszkaniu należącym do obywatela Ukrainy kryminalni ujawnili marihuanę, 35 gramów mefedronu oraz około 400 ml płynnej substancji, prawdopodobnie również GBL.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Dwóch z trzech mężczyzn decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here