Fot. nagranie z pościgu

Do zdarzenia doszło w Lufkin w stanie Texas. 54-letni Clinton Polk miał zostać zatrzymany za złamanie zasad warunkowego zwolnienia.

Mężczyzna miał ukraść auto Dodge Avenger. Jak się okazało, kobieta, która jest właścicielką, rozpoznała sprawcę, gdyż pomagała mu w znalezieniu mieszkania, kiedy wyszedł z więzienia. 

Wcześniej doszło do innego incydentu. Mężczyzna zakochał się w kobiecie i kilkukrotnie ją nachodził. Między innymi włamał się do jej domu i obserwował, jak kobieta śpi.

Następnie wyciągnął nóż i zabrał jej telefon, żeby nie zadzwoniła po pomoc. Został wówczas aresztowany i skazany za napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kradzież oraz posiadanie zabronionych substancji.

Około godzinę po zgłoszeniu kradzieży auta Polk zwrócił samochód i przyszedł do domu kobiety. Ta natomiast wezwała policję. Kiedy funkcjonariusz pojawił się na miejscu, mężczyzna wybiegł z domu i rozpoczął się pościg. Mundurowy miał okazję zatrzymać Polka, kiedy ten pierwszy raz upadł na ziemię. Następnie 54-latek próbował zmylić policjanta, udając, że jednak postanowił się poddać.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here