Fot. skonfiskowane auto, policja

W niedzielę w miejscowości Juszczyn funkcjonariusze suskiej drogówki zatrzymali parę umundurowaną jak policjanci i poruszającą się pojazdem oznakowanym jak radiowóz policyjny.  Apel Policji do świadków.

30 sierpnia 2020 r. około godz. 19:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Suchej Beskidzkiej patrolujący Juszczyn  zwrócili uwagę na granatowy samochód marki VW Passat o nr. rej. WOR ……, posiadał oznakowanie radiowozu typowe dla lat 90.  

Fot. skonfiskowane auto, policja

Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne (niebieska koszula oraz spodnie poprzednie wzoru), posiadali pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem.

Ich samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania (błyskowe barwy czerwonej i niebieskiej), radiostację i miernik prędkości Rapid.

Fot. zatrzymana kobieta, policja

W związku z podejrzeniem podawania się przez nich za funkcjonariuszy publicznych czterdziestolatkowie z powiatu chrzanowskiego  zostali zatrzymani a ich pojazd zabezpieczono. Wobec zatrzymanych rozważane są zarzuty m.in. przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części.

Policjanci szukają teraz możliwych „ofiar” poszkodowanych przez przebierańców. Jednocześnie suska Policja informuje, że osoby, które ewentualnie przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here