Fot. kadr z nagrania

20-letni kielczanin na ulicach miasta postanowił sprawdzić osiągi swojego peugeota. W opublikowanym przez niego filmie uwiecznił kilkanaście poważnych naruszeń przepisów. Rajd swój finał znajdzie w sądzie, policjanci podliczyli punkty karne „zebrane” przez 20-latka, jest ich aż 83.

Pod koniec zeszłego tygodnia do kieleckich policjantów trafił film. Autor nagrania publikuje w nim relację z testu przyspieszania osobowego peugeota. Wszystko brzmi interesująco, jednak mężczyzna przemieszczając się ulicami miasta niejednokrotnie łamał przepisy. Podczas tych amatorskich testów możliwości francuskiego auta, kierujący peugeotem 20-latek wielokrotnie przekraczał linię podwójną ciągłą, korzystał z telefonu komórkowego, poruszał się z nadmierną prędkością niekiedy wprowadzając samochód w poślizg.

Każde z tych zachowań stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykroczenia te, popełniane praktycznie w jednym czasie są niestety niezwykłym niebezpieczeństwem. Zaznaczyć należy, że wśród obranych przez mężczyznę ulic znajdowały się te o dużym natężeniu ruchu – Aleja Solidarności, ul. Łódzka, Jagiellońska, Zagnańska, Jesionowa. Słowem, rajd po ulicach miasta.

Wezwany na komisariat 20-latek przyznał się do popełnionych wykroczeń. Cała sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Policjanci podsumowali kilkunastokrotne łamanie przepisów przez mieszkańca Kielc.

W testach prowadzonych przez 20-latka najbardziej szokującym wskazaniem zamknął się licznik jego punktów karnych z wynikiem 83!

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here