Fot. nagranie z monitoringu

25 sierpnia dwóch mężczyzn próbowało okraść kaplicę w Kamionkach. Proboszcz, który pobiegł za złodziejem, udaremnił kradzież.

W środku dnia ok. godz. 13 do kaplicy pw. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach weszło dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali skarbonę na daninę diecezjalną oraz ofiary na budowę kościoła i wybiegli ze świątyni. Całość zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Sprawca jest notowany i został zatrzymany przez policję.

W opinii stróżów prawa złodziej specjalizował się w okradaniu kościołów w Poznaniu i w okolicy. Udostępniamy nagrania z monitoringu, ponieważ mogą stać się przestrogą na przyszłość.

Ksiądz Jakub Lechniak od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem maratonów organizowanych w Polsce i w Europie.

Proboszczowi udało się udaremnić kradzież

25 sierpnia dwóch mężczyzn próbowało okraść kaplicę w Kamionkach. Proboszcz, który pobiegł za złodziejem, udaremnił kradzież. W środku dnia ok. godz. 13 do kaplicy pw. Matki Teresy z Kalkuty w podpoznańskich Kamionkach weszło dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali skarbonę na daninę diecezjalną oraz ofiary na budowę kościoła i wybiegli ze świątyni. Całość zdarzenia zrejestrowały kamery monitoringu. Sprawca jest notowany i został zatrzymany przez policję. W opinii stróżów prawa złodziej specjalizował się w okradaniu kościołów w Poznaniu i w okolicy. Udostępniamy nagrania z monitoringu, ponieważ mogą stać się przestrogą na przyszłość. Ksiądz Jakub Lechniak od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem maratonów organizowanych w Polsce i w Europie.

Publiée par Archidiecezja Poznańska sur Mercredi 26 août 2020

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here