Fot. zlikwidowana plantacja, policja

Australijska policja przeprowadziła operację, w wyniku której rozbito grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami.

25 sierpnia o 8 rano funkcjonariusze weszli na posesje przy Devonshire Road na przedmieściach Sydney w Kemps Creek. W działaniach wzięły udział trzy oddziały policji. 

W wyniku działań służby zlokalizowały 31 szklarni, w których znajdowały się konopie indyjskie. W czterech budynkach ujawniono także specjalny sprzęt do uprawy tych roślin. Łącznie skonfiskowano 4297 doniczek. 

Według policji czarnorynkowa wartość suszu marihuany uzyskanej z takiej ilości roślin mogłaby wynosić nawet 13 milionów dolarów, czyli ponad 48 milionów złotych.

W trakcie interwencji mundurowi zatrzymali 4 mężczyzn. Postawiono im zarzuty uprawy zakazanej rośliny na komercyjną skalę i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

To kolejna w tym roku taka duża akcja specjalnej jednostki powołanej do zwalczania przestępczości narkotykowej w Nowej Południowej Walii. W lipcu śledczy skonfiskowali marihuanę wartą 22 miliony dolarów.

Źródło: police.nsw.gov.au

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here