Fot. zabezpieczone narkotyki, SG

Nielegalne towary akcyzowe i narkotyki o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł przechwycili 21 sierpnia w powiecie elbląskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. W związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 33 i 54 lat.

Działania wspierali funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji, gdy na prywatnej posesji trzech mężczyzn pakowało do busa worki z krajanką tytoniową. Strażnicy graniczni wylegitymowali ich i zabezpieczyli prawie 100 kg krajanki.

Potem, w wyniku przeszukań pomieszczeń, ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci ususzonych krzaków konopi indyjskich, prawie pół kilograma marihuany, 19 sadzonek konopi i duże ilości suszu tytoniowego.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1880 kg suszu tytoniowego, przeszło 130 kg krajanki, 498 g marihuany, 10 kg suszonych krzewów wyglądem i zapachem wskazujących na konopie, 19 ściętych roślin konopi, maszynę do cięcia tytoniu, wagi elektroniczne i 8 tys. zł gotówki. Łączną wartość oszacowano na 1 mln 426 tys. zł.

33-latek i 54-letni mężczyzna, po przeprowadzeniu z ich udziałem czynności procesowych, zostali zwolnieni. Wobec 30-latka, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy z możliwością jego uchylenia w chwili złożenia poręczenia majątkowego.

Źródło: SG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here