Fot. zniszczone stoisko, Facebook

We Wrocławiu zaatakowani zostali wolontariusze Fundacji Plastformers zaangażowani w ekologiczną akcję.

„Zmień piec” to program realizowany przez miasto, którego celem jest przekonanie mieszkańców do przejścia na ekologiczne źródło ciepła. W ramach akcji można uzyskać nawet 15 tysięcy dofinansowania.

Fundacja spotkała się z atakiem ze strony wrocławianina, który źle odczytał hasło „Zmień piec”. Do zdarzenia doszło przed kościołem św. Michała Archanioła na Ołbinie. Przejeżdżający rowerzysta uznał, że Plastformers zachęcają do operacji zmiany płci.

Do czego prowadzi retoryka nawoływania do nienawiści połączona z brakiem mózgu i nieumiejętnością czytania? Do agresji. Współczuję łysemu panu lat ok. 35 na rowerze górskim, który krzyknął „nawet pod kościołem stoicie” i kopniakiem rozwalił całe stanowisko pracy. Oczywiście nie zdążył typ ogarnąć i usłyszeć, że nie jest to program zmiany płci (co duża część ludzi podświadomie tak odczytuje) a Zmień piec na ekologiczniejszy. Uszkodzony został nowy komputer fundacji, a sprawa zostanie zgłoszona na Policję.” – przekazała na Facebooku Fundacja Plastformers.

Po tych wydarzeniach akcja zyskała ogromny rozgłos, co okazało się świetną reklamą. Z tej okazji na Facebooku „Zmień piec” udostępniona została grafika przedstawiająca agresywnego rowerzystę.

Każdy widzi to, co chce zobaczyć. Zobacz jak uzyskać we Wrocławiu nawet do 15 tys. zł dofinansowania do wymiany pieca:👉 zmienpiec.pl

Publiée par Zmień piec sur Lundi 24 août 2020

Źródło: Facebook – Zmień piec / Plastformers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here