Fot. Twitter

Do zdarzenia doszło na jednym z krakowskich osiedli. Najpierw większy pies zaatakował mniejszego, później mężczyzna rzucił się na osobę nagrywającą całe zajście.

Na wybiegu dla psów w dzielnicy Czyżyny mężczyzna przyszedł z bulterierem bez smyczy i kagańca. Kiedy mały pies zaczął szczekać, został zaatakowany przez bulteriera.

Jak wiadomo, bulterier to rasa psów, która potrzebuje dobrego wychowania. Na nagraniu widać, że właściciel nie potrafi zapanować ani nad psem, ani nawet nad samym sobą.

Kiedy w końcu bulterier odpuścił, mężczyzna stwierdził, że to wina mniejszego psa, gdyż ten zaczął szczekać, więc jego zachowanie jest usprawiedliwione. 

Mężczyzna, który nagrywa całe zdarzenie tłumaczył, co zrobić, żeby bulterier przestał gryźć mniejszego psa. Po chwili doszło do wymiany zdań, na koniec nagrywający rzucił „Wyp****aj stąd”.

Właściciel bulteriera wpadł w szał, puścił swojego psa wolno i rzucił się na nagrywającego.

Jak przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Piotr Szpiech – Właściciel psa usłyszał zarzuty, ale odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do poszkodowanego.

Agresywny mężczyzna odpowie za kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała oraz wykroczenie polegające na niezachowaniu ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a za niewłaściwą opiekę nad psem ograniczenie wolności lub do 1 tys. zł grzywny.

Źródło: Polsat News / Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here