Fot. Twitter

Do sieci trafiło szokujące nagranie, na którym policjant z zimną krwią strzela przez ogrodzenie do pitbulla.

Materiał wideo opublikowała m.in. fundacja Animal Hope and Wellness, która chce doprowadzić do ukarania policjanta. Do zdarzenia doszło w Detroit. Koło jednego z domów przechodzi funkcjonariusz, ze swoim wyszkolonym psem. 

W pewnym momencie przebywający na swoim podwórku pitbull zaczyna szczekać i podbiega do ogrodzenia. To samo zaczyna robić pies policjanta. Kiedy czworonogi zaczynają się gryźć, policjant wyjmuje pistolet i strzela do pitbulla. Całe zdarzenie widziała jedna z osób mieszkających w posiadłości, na terenie której doszło do tragedii.

Funkcjonariusz odpowiedzialny za ten czyn musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności – napisała fundacja Animal Hope & Wellness. 

Policjant w żaden sposób nie próbował rozdzielić zwierząt, od razu wyciągnął broń. W takiej sytuacji mógł strzelić do psa z tasera, który po porażeniu zwierzaka prądem zadziałałby równie skutecznie, a pozwoliłby na uniknięcie większych obrażeń, a tym bardziej śmierci pitbulla.

Internauci wytykają błąd funkcjonariusza, który nie kontrole swojego psa. Powinien go trzymać z dala od ogrodzenia i innych zwierząt. 

Jak jednak twierdzi policja z Detroit, zabicie pitbulla było jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji, a zachowanie mundurowego jest usprawiedliwione.

Źródło: TMZ / New York Daily

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here