Do 12 lat więzienia może grozić 21-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Sprawca podduszając pokrzywdzoną okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych.

Do napadu na 63-letnia mieszkankę Lublina doszło na początku sierpnia w dzielnicy Czuby. Pokrzywdzona została zaatakowana na klatce schodowej, tuż przed wejściem do mieszkania. Młody mężczyzna brutalnie zaczął ją podduszać, po czym okradł ją z biżuterii. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę ponad 30 tys. złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że za napadem stoi 21-letni mieszkaniec Lublina. Patryk T. przygotowywał się do udziału w gali, na której miał walczyć na gołe pięści. Jak się okazało w przeszłości był wielokrotnie notowany m.in. za rozbój, pobicie, włamania, uszkodzenie ciała oraz przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty, odpowie także za kradzież paliwa ze stacji benzynowej oraz płynu do spryskiwaczy. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: Facebook / policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here