Fot. Andrzej Z. ps. "Słowik", mat. prasowe

Portal TVP INFO przekazało, że 19 sierpnia areszt opuścił Andrzej Z. ps. Słowik. Gangster odzyskał wolność po ponad 3,5 roku.

„Słowik” jest oskarżony o kierowanie grupą przestępczą, która działała od września 2014 do września 2018 roku. Gang zajmował się głównie przestępstwami gospodarczymi, rozbojami, handel narkotykami oraz związał się z grupą wyłudzającą podatek VAT. 

Gang z Pruszkowa miał zapewniać ochronę przestępcom, którzy w latach 2012-2017 na fikcyjnym eksporcie produktów spożywczych wyłudził blisko 193 mln zł.

Andrzej Z. jest ostatnim bossem Pruszkowa, który wyszedł z aresztu. Wcześniej wolność odzyskali Leszek D. ps. Wańka po wpłacie 200 tysięcy złotych, następnie za 120 tysięcy wyszedł Janusz P. ps. Parasol. Za Słowika sąd wyznaczył natomiast poręczenie majątkowe w wysokości 400 tysięcy złotych. Połowa miała zostać wpłacona w gotówce.

Gangsterzy odpowiedzą m.in. za próbę wymuszenia haraczu z 2014 roku w wysokości miliona złotych, na przedsiębiorcy, który nie dał się zastraszyć i zgłosił sprawę policji.

W 2016 roku przestępcy przez pomyłkę napadli na ojca i jego dwóch synów. Według śledczych prawdziwym celem gangsterów byli rosyjscy kryminaliści handlujący narkotykami, jednak grupa pruszkowska miała pomylić samochody. 

W tym samym roku grupa także ukradła bursztyn o wartości 440 tysięcy złotych oraz zegarki za ponad milion złotych.

Źródło: TVP INFO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here