Fot. Zdjęcie podglądowe

Cała sprawa ma swój początek w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze. W tej właśnie placówce 58-letni nauczyciel Jarosław T. prowadził lekcje, w których uczestniczyła 14-letnia uczennica.

Do 12 lat więzienia grozi nauczycielowi jednej z zielonogórskich szkół podstawowych, któremu prokurator zarzucił kontakty płciowe z 14-letnią uczennicą. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące – poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Pedofil obdarowywał dziewczynkę prezentami, żeby zdobyć jej zaufanie. Kiedy nauczyciel wykorzystał seksualnie 14-latkę zaczął obiecywać jej ślub. O wszystkim dowiedziała się matka nieletniej, która podejrzewała ją o bliskie relacje z 58-latkiem.

Według nieoficjalnych informacji kobieta miała przeczytać pamiętnik dziewczynki, w którym wszystko było dokładnie opisane. Matka wezwała policję, która po przeprowadzeniu dochodzenia zatrzymała podejrzanego. Mężczyzna następnie trafił do aresztu.

– 58-letni Jarosław T. usłyszał zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. Z uwagi na charakter sprawy prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd się do niego przychylił – przekazała Fąfera.

Rodzina poszkodowanej przeprowadziła się do innej miejscowości, aby dziewczynka nie była wyśmiewana i mogła w spokoju kontynuować naukę. Mieszkańcy Jędrzychowa, którzy znali Jarosława T. twierdzą, że mężczyzna od zawsze odnosił się agresywnie w stosunku do członków rodziny. Nauczyciel miał także niestosownie odzywać się do uczniów szkoły podstawowej.

Źródło: RMF24 / newslubuski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here