Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Wspólne działania prokuratury i policji doprowadziły do ujawnienia i likwidacji nielegalnej plantacji konopi indyjskich uprawianych na łąkach w województwie wielkopolskim. Ustalono, że właścicielem tych pól i znajdujących się na nich upraw konopi, był mieszkaniec Osieka nad Notecią, 23 letni Krzysztof P.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Chodzieży zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, wytworzenia znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania ich do sprzedaży. Jak ustalono podejrzany działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Tymczasowe aresztowanie

Mężczyzna był już uprzednio karany za uprawę, produkcję, posiadanie i udzielanie narkotyków. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony przez sąd.

Podejrzanemu za zarzucane czyny grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Narkotyki warte blisko milion złotych

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego potwierdzono, że zajmował się uprawą konopi oraz wytarzaniem z nich haszyszu. W toku czynności zabezpieczono ponad 13 kg haszyszu oraz 158 sztuk krzewów konopi indyjskich. Ich czarnorynkowa wartość to prawie milion złotych.

Ponadto ujawniono dwa namioty uprawne (GrowBox) oraz przedmioty i komponenty służące do produkcji oraz dystrybucji narkotyków. Wśród zabezpieczonych narzędzi znalazły się wagi, wentylator, prasa, woreczki do zgrzewarek, a także karta pamięci drona, którym Krzysztof P. kontrolował łąki, na których znajdowała się prowadzona przez niego plantacja.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here