Fot. nagranie z pobicia

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie i uszkodzenie ciała. To obywatele Ukrainy w wieku 23 i 32 lat. Mężczyźni pokłócili się z pokrzywdzonym, a chwilę później rzucili się na niego kopiąc i uderzając go pieścami po całym ciele.

Do zdarzenia doszło w nocy. Pokrzywdzony, wracając do domu, wdał się utarczki słowne z grupą nieznanych mu osób. Chwilę później doszło do szarpaniny, podczas której dwóch obywateli Ukrainy rzuciło się na 42-latka.

Mężczyźni uderzali swoją ofiarę pięściami i kopali ją po całym ciele nawet wtedy, kiedy 42-latek upadł już na chodnik. To, co się wydarzyło dostrzegł operator monitoringu, który o wszystkim powiadomił policjantów. Na miejscu natychmiast pojawili się śródmiejscy wywiadowcy, którzy zatrzymali napastników, próbujących oddalić się z miejsca zdarzenia.

Policjanci udzieli także pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który przewracając się uderzył głową w betonową ławkę i stracił przytomność. Wezwana przez śródmiejskich policjantów karetka zabrała mężczyznę do szpitala. Zarówno on jak i napastnicy byli pijani.

Obywatele Ukrainy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here