Fot. Wojciech S. ps. Wojtas vel Kierownik na sali sądowej, mat. prasowe

7 sierpnia Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok skazujący w sprawie zabójstwa dwóch drobnych dilerów narkotykowych.

Proces odbył się jedynie dzięki zeznaniom kilkunastu przestępców z gangu mokotowskiego i grupy konstancińskiej, którzy poszli na współpracę ze śledczymi. Na przesłuchaniach doszło do ujawnienia niewyjaśnionych tajemnic kryminalnych. W efekcie ponad 100 osób usłyszało kilkaset zarzutów. 

Jedną z takich spraw było porwanie dwóch dilerów w 2002 roku – Jacka P. ps. Postek oraz Tomasza M. ps. Maks. Należeli oni do gangu mutantów, którym kierował Marek K. ps. Muł.

Działał on na terenie Piaseczna i okolicznych miejscowości. Rywalizował z Rafałem B. ps. Bukaciak, który rządził grupą konstancińska. Bukaciak wyszedł z więzienia w 2001 roku i rozpoczął współpracę z Wojciechem S. ps. Wojtas vel Kierownik, bossem grupy ursynowskiej, znanej jako gang obcinaczy palców.

Przestępcy wspólnie postanowili uprowadzić Maksa, żeby uzyskać od niego informacje o gangu mutantów. Przy okazji porwany został także Postek, gdyż właśnie przebywał z Tomaszem M. 

We wrześniu 2002 roku ofiary zostały wywiezione do lasu we wsi Parcela – Obory. Tam dilerzy byli brutalnie torturowani przez blisko 3 godziny. Na koniec zadano im śmiertelne ciosy przy użyciu toporka. Zwłoki odnaleziono dopiero 12 lat później, w 2014 roku.

Już przed sądem pierwszej instancji skazano w tej sprawie Wojciecha S. ps. Wojtas, Roberta M. ps. Ternit, Tomasza R. ps. Garbaty oraz Sławomira B. ps. Biały.

Dwaj ostatni usłyszeli odpowiednio wyroki 9 i pół oraz 11 lat więzienia. Ternit i Wojtas odpowiedzieli natomiast za zabójstwo. Zostali oni skazani na dożywocie. 

Wyrok Wojtasa został jednak uchylony w sądzie apelacyjnym, gdyż popełniono błędy proceduralne. Teraz gangster został ponownie skazany i usłyszał taki sam wyrok jak poprzednio. O przedterminowe zwolnienie z więzienie będzie mógł starać się po 30 latach odsiadki.

Źródło: TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here