Fot. Facebook

Ratownicy medyczni w niedzielę o 5 nad ranem zostali wezwani na wesele w Świdwinie (Zachodniopomorskie) do kobiety, która straciła przytomność.

Kiedy karetka pojawiła się na miejscu, jej załoga została pobita przez agresywnego weselnika.

Jedna z kobiet zasłabła, została wezwana karetka pogotowia, ale weselnikom najprawdopodobniej nie odpowiadał czas, w jakim ratownicy przybyli na miejsce – przekazał nadkom. Krzysztof Kałuża z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Ratownicy zamknęli się w aucie i poinformowali, że nie są w stanie udzielić pomocy w takich warunkach. Inni uczestnicy wesela odciągnęli napastnika. Ten jednak nie zamierzał odpuszczać i zaczął uderzać pięściami w karetkę.

Kobieta po pewnym czasie odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala. Przyznała, że piła alkohol.

Natomiast poszkodowani odnieśli obrażenia twarzy, klatki piersiowej i kończyn górnych. Na miejsce wezwano policję, jednak kiedy przyjechała na miejsce, napastnika już nie było.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie w związku ze sprawą opublikowała wpis na Facebooku.

„👰🏽🤵🏻 Wesela kojarzą się Wam ze świętem miłości, dobrą zabawą i doborowym towarzystwem? Nam już niekoniecznie… 😔🚑Dziś nad ranem jeden z naszych zespołów ratownictwa medycznego został pobity na parkingu jednego z domów weselnych w Świdwinie. Wezwanie dotyczyło nieprzytomnej młodej kobiety. Kiedy ratownicy medyczni dotarli na miejsce od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia 😡- jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze. Kiedy już udało się ratownikom dotrzeć do pacjentki, rozpoczęli badanie, ale w trakcie wykonywania swoich czynności dalej byli kopani przez świadków zdarzenia. 🤬 Swoją złość weselnicy wyładowywali także uderzając w ambulans 🚑. Pacjentka w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala. 🚔 Na miejsce oczywiście wezwana została policja. Nasi ratownicy medyczni mają urazy twarzy, kończyn górnych i podarte ubranie… takie wesele 😠”

Źródło: Facebook / o2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here