Fot. zabezpieczona kontrabanda, SG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Koroszczyna udaremnili przemyt prawie 200 tys. paczek papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi. Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów to ponad 2,7 mln złotych.

Na przejściu granicznym w Koroszczynie, podczas kontroli samochodu ciężarowego wiozącego puree ziemniaczane z Białorusi do Niemiec, funkcjonariusze przeskanowali pojazd promieniami Roentgena. Badanie to ujawniło, że pomiędzy legalnie przewożonym towarem ukryte są też pudła z papierosami.

Na naczepie funkcjonariusze znaleźli w sumie 194,9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość została oszacowana na ponad 2,7 mln złotych.

Rozładunek i dokładna kontrola zajęły wiele godzin – przekazał Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w rozmowie z mediami.

Kierowca ciężarówki został przesłuchany i zeznał, że nic nie wiedział o ukrytych w pojeździe papierosach. Dalsze śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Źródło: Straż Graniczna / TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here